Pousada Cantos Do Forte
Pousada Cantos Do Forte tilbyder komfortable indkvartering med Wi Fi og i hele ejendommen i Cabo Frio. Hotellet ligger lige ved Dunas Strand og Convento de Santo Inácio ligger 1 km væk.
Hotellet er et fantastisk sted at bo på grund af førsteklasses placering i Cabo Frio. 10 minutters kørsel derfra kommer du til Shopping Park Lagos Indkøbscenter. Klitter er alle i nærheden. Du kan komme til Nossa Senhora da Assunção de Cabo Frio Kirke om få minutter i bil.
Sem Frescura Burger og Padaria Do Braga ligger 5 minutters gåtur væk og tilbyder nogle af de bedste retter i Cabo Frio.
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Sikkerhedspengeskab
- Kæledyr ikke tilladt
På værelset
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🚗
Hvor kan vi parkere vores køretøj i det Pousada Cantos Do Forte hotel?
Det Pousada Cantos Do Forte hotel giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved. - 🕗
Hvornår er udtjekning i et Pousada Cantos Do Forte hotel?
Kunder skal tjekke ud fra et Pousada Cantos Do Forte hotel ved 12:00. - ❓
Hvilken afbestillingspolitik tilbydes i det Pousada Cantos Do Forte hotel?
Her er gratis afbestilling angivet. For mere information er du velkommen til at kontakte ledelsen af det Pousada Cantos Do Forte hotel